BASIN AÇIKLAMASI-8 KASIM 2012

           AZİZ MÜŞTERİLERİMİZ, AZİZ MİLLETİM

Kuruluşumuz 1977 yılından bugüne kadar sizlerden daima yardım ve destek görmüşüzdür, bütün kalbimizle teşekkür ediyoruz. Eskişehir‘de bulunan Toprak Seramik fabrikamız devreye girmiştir. Üç gün sonra Bozüyük’te bulunan diğer seramik fabrikamızda devreye girecektir. Bundan sonra granit, sıhhi tesisat fabrikaları ve diğerleri de Allah’ın izniyle 2013 Haziran ayına kadar devreye girmiş olacaklar.

Şunu üzülerek ifade edeyim ki, bu tesisler bizim hiçbir kabahatimiz olmadığı halde 4 senedir durmaktaydı. İnşallah böyle bir durum bu tesislerin başına bir daha gelmez. Tesislerimizin durması, tahrip olması, personel kayıpları kolay bir şey değildir, tüm bunlar milli servettir. Bilindiği üzere sanayi başka bir şeye benzemez. Sanayi demek üretim demektir, sanayi ihracattır, sanayi büyümedir, sanayi istihdamdır, sanayi huzur ve sükundur, sanayi refah ve saadettir. Boşuna dememişler, ne mutlu 7 sanayi ülkesinden biri olana.

Bugün Kore’ye baktığımızdan, savaştan çıkmış ve ülkesi bölünmüş olmasına rağmen, sanayisine önem vererek geliştirdi. Şimdi dünya ülkelerinde sanayi tesisleri kurmaktadırlar. Bizim sanayimiz ise isim olarak sanayidir. Allah’ın izniyle İnşallah bizde sanayimizi tamamlayarak, başka ülkelerde tesisler yaparız.

Bizim ülkenin 6 bölgesinde yatırımlarımız mevcuttur. Şile’de Maden Tesisi, Sakarya’da 3 Sanayi Tesisi, Bilecik’te Maden Tesisi, Bozüyük’te 6 Sanayi Tesisi, Eskişehir’de 8 Sanayi Tesisi, Milas’ta Maden Tesisi, Antalya’da Turizm Tesisi, Lice’de 3 Sanayi Tesisi, Sarıkamış’ta 5 yıldızlı otel yaptım. Ayrıca Sosyal tesislerin müfredatı ise şudur; Sakarya’da yaşlılar yurdu, Bozüyük’te camii, Eskişehir’de çocuk yurdu, Tarsus-Adana arasında camii, Diyarbakır’da camii, Lice’de ise 14 sosyal tesis (ilköğretim okulu, teknik lise, hastane, kültür sitesi, 54 Lojman…vs.) ki bunların arsası benim tarafımdan ve inşaatı da temelden başlayarak hizmete girmiştir.

Aziz milletimizin eskiden olduğu gibi şimdide bize yardımlarını esirgemeyeceklerine inanıyoruz. Devletimizde bütün imkanlarıyla milli servet olan bu tesislerimize yardım etmiştir.

Saygılarımla,

Halis Toprak